Logo
Loading

Business Lounge PLL LOT - Warszawa

Wnętrza

Autorzy: Mateusz Graczyk, Bartłomiej Skowronek, Katarzyna Adamiak

Inwestor : Polskie Linie Lotnicze LOT

Lokalizacja : Warszawa

Kategoria: Wnętrza

Powierzchnia: 450.0 m²

Rok: 2019

Projekt remontu i przebudowy wnętrz saloniku LOT Business Lounge "Polonez" na antresoli lotniska Chopina w Warszawie.

Projekt faceliftingu Bussines Lounge Polonez jest przemyślaną odpowiedzią na oczekiwania operatora saloniku oraz zastaną sytuacje. Projektując nowe wnętrze skupiliśmy się na stworzeniu wyjątkowego charakteru miejsca, zapadającego w pamięć pasażerom podróżującym po całym świecie. Użyliśmy wyjątkowych rozwiązań i zabiegów estetycznych mając na celu zdecydowaną zmianę w odbiorze miejsca. Podczas całego procesu projektowego mieliśmy na uwadze, że prace wykonawcze będą prowadzone w określonych godzinach nocnych, a miejsce nie może zostać trwale wyłączone z użytku w godzinach pracy saloniku. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na proste i zdecydowane rozwiązania, łatwe w montażu i transporcie.

SEO IMAGE NAME
SEO IMAGE NAME

Smuga kondensacyjna to chmury typu cirrus w postaci długich linii, powstająca za samolotem odrzutowym lecącym zazwyczaj na wysokości między 8 a 15 km nad ziemią. Zjawisko takie może utrzymywać się na niebie nawet kilka dni. Stało się ono główną ideą dla naszego projektu. Zinterpretowaliśmy je w formie sufitu z pasów lameli w kolorze drewna i niebieskim oraz oświetlenia liniowego które bezpośrednio odnosi się do zjawiska. Oświetlenie przecina się nad sobą na różnych wysokościach tak jak to dzieje się w rzeczywistości na niebie, kiedy samoloty podróżujące na odmiennych pułapach zostawiają wyraźne ślady w postaci wyżej opisanych smug. Do tychże smug nawiązuje również grafika na szklanych ściankach, ograniczająca ich przezierność. W kolejnych elementach wyposażenia wnętrza można znaleźć inspirację innymi motywami awiacyjnymi. Najbardziej charakterystycznym i najważniejszym z nich jest lada recepcyjna, przywołująca na myśl skojarzenia z kadłubem samolotu.

Całościowo Bussines Lounge Polonez otrzymał współczesny, ekskluzywny design - spójny i na tyle charakterystyczny aby mógł zapaść w pamięć odwiedzających i stać się jedną z wizytówek LOT.

Galeria